Rozšířená liga, nový formát, posílený tým a úvodní zápasy. Mějte přehled o Akademicích i EUHL!

Nastávající sezóna už neklepe, ale doslova bije na dveře a s ní přichází i mnoho změn. Abyste se v nich vyznali a věděli, jak bude ročník 2017/2018 vypadat, připravili jsme pro vás tento článek. Dozvíte se, jaké týmy přibyly do této čím dál více prestižnější ligy a  jaké budou změny v boji o playoff. Těšit se můžete i na přehled všech posil Akademiků a na rozpis domácích i venkovních duelů.

 

Čtyři nové týmy v EUHL

Propagace evropské vysokoškolské hokejové ligy je na vysoké úrovni a bylo to tedy jen otázkou času, kdy se připojí do této soutěže další týmy. V nové sezóně Akademici narazí hned na čtyři nové soupeře! Budou jimi dva celky z Brna, a to HC Masaryk University Cavaliers Brno. Do ligy přibyl ještě jeden tým z Moravy, a to University Shields Olomouc. Ty pak doplní maďarský Hokiklub Budapest. Renovací ještě prošel známý celek Technika Praha, který loni vypadl ve čtvrtfinále po napínavém duelu právě s Akademiky. Tým složený z VŠE (Vysoká škola ekonomická) a ČVUT (České vysoké učení technické) k sobě přibral ještě ČZU (Česká zemědělská univerzita) a v nastávajícím ročníku bude účinkovat pod názvem Prague Engineers. Kladně se na rozšíření ligy dívá i trenér Akademiků Tomáš Ceperko: „Určitě je to přínos. Vypadá to, že jak týmy z Brna, tak tým z Olomouce budují kvalitní celek. Uvidíme, jakou kvalitu bude mít tým z Budapeště. Je to atraktivní jak pro diváka, tak pro nás, že se podíváme také někam jinam.”

 

Pouze dvanáct zápasů, nadstavbová část a stejný systém playoff

S novými týmy také musela přijít změna formátu základní části, jelikož 24 zápasů by hráči spolu se školními povinnostmi určitě v základní části nestihli. Bude se tedy hrát pouze jednou s každým soupeřem. Celkem dvanáct duelů, šest doma, šest venku. O tom, s kým kdo bude hrát doma a kdo venku, rozhodl los. První cíl všech týmů bude určitě umístění do první šestky. Ta totiž zaručuje rovnou čtvrtfinále. Liga se rozdělí na dvě části. Prvních šest si to rozdá v pěti zápasech o lepší umístění pro čtvrtfinále s tím, že body ze základní části zůstávají, týmy na 7. – 13. místě budou hrát o poslední dvě volné pozice v playoff. Po nadstavbové části zůstane tedy osm týmů a ty si to klasicky rozdají ve čtvrtfinále první s osmým, druhý se sedmým, třetí se šestým a čtvrtý s pátým. Stejně jako následné semifinále, se bude čtvrtfinále hrát, identicky jako v minulém ročníku, na dva vítězné duely. Finále poté opět na tři vítězné zápasy. Totožně jako ve všech soutěžích platí, že lépe postavený tým po základní části má výhodu domácího prostředí pro rozhodující zápas.

 

Akademici mohou pomýšlet vysoko, přivedli totiž mnoho posil

Na začátku září proběhl nábor nových hráčů, který dopadl skvěle. V týmu totiž uvidíme mnoho nových tváří, které mají zkušenosti s českou extraligou juniorů, z 2. ligy, nebo dokonce ze zahraničního angažmá. Spokojený je i hlavní muž na plzeňské střídačce Tomáš Ceperko: Mým osobním cílem, který se splnil, bylo získat nadstandardní třetí útok, jenž nám v uplynulém ročníku chyběl. Ještě se nám navíc podařilo vyztužit obranné řady.“ Kromě mnoha posil do obrany i útoku ještě kádr posílil brankář Aleš Veselý, který nejspíše bude krýt záda Jakubu Frčkovi a Filipu Smejkalovi.

Přehled nových tváří a jejich bývalých týmů:

Obránci: 
Dominik Beer – Karlovy Vary-junioři (ELJ – Extraliga juniorů)
Petr Mrázek – HC Klatovy, sezóna 2014/2015 (2. liga)
Jakub Pokorný – HC Plzeň 1929-junioři (ELJ)
Ondřej Polívka – Haugesund Seagulls (3. norská liga)
Jan Prokop – Oklahoma City Blazers (WSHL – juniorská liga na západu USA)
David Smejka – HC Klatovy-junioři (LJ – Liga juniorů)
Eda Šimůnek – HC Tachov (Krajská liga mužů Plzeňského kraje), HC Klatovy (2. liga)

Útočníci:
Martin Hajšman – Oklahoma City Blazers (WSHL)
Jaroslav Hřebík – HC Tachov (Krajská liga mužů Plzeňského kraje)
Ondřej Jakubec – Meteor Třemošná
David Krajhanzl – BK Havlíčkův Brod-junioři, sezóna 2013/2014 (ELJ)
Tomáš Kučera – HC Klatovy (2. liga)
Matěj Polata – Odense Bulldogs (nejvyšší dánská liga)
Petr Strmiška – PSG Zlín-junioři (ELJ)
Jan Voves – Traverse City North Stars (USPHL – 3. juniorská liga v USA)

 

Na úvod ligy dlouhá cesta, poté několik domácích zápasů

Všech dvanáct duelů v základní části musí všichni zástupci EUHL stihnout už do Vánoc, v novém roce se poté odehraje nadstavbová část a playoff. Akademici zahájí sezónu tripem do Bratislavy, kde sehrají ve dvou dnech duely s Paneuropa Kings Bratislava a Dimplomats Pressburg. Poté je bude čekat série čtyř domácích zápasů. Plzeňští fanoušci nebudou ochuzeni ani o tradiční akce. „Stoprocentně se můžete těšit na Bitvu o Plzeň (Lékařská fakulta vs ZČU), potom bude Plyšáková bouře, a na začátku příštího roku projekt Z lavic až na zimák pro žáky a studenty,“ hlásí před novou sezónou generální manažer Miroslav Brand. Všechny tři tyto duely se odehrají v Home Monitoring Aréně, domově plzeňské Škodovky, zbytek zápasů klasicky v hale Kooperativa na Košutce. Ovšem není vyloučeno, že pokud by se Akademici dostali do vyřazovacích bojů, mohli by sehrát některé důležité duely právě v Home Monitoring Aréně.

Rozpis utkání Akademiků Plzeň v základní části:

30.9. (sobota) Paneuropa Kings Bratislava – Akademici Plzeň 19:00

1.10. (neděle) Diplomats Pressburg – Akademici Plzeň 17:30

11.10. (středa) Akademici Plzeň – Gladiators Trenčín 17:45

19.10. (čtvrtek) Akademici Plzeň – HC Masaryk University

1.11. (středa) Akademici Plzeň – Unipo Warriors 17:30

11.11. (sobota) Cavaliers Brno – Akademici Plzeň

12.11. (neděle) Hokiklub Budapest – Akademici Plzeň

22.11. (středa) BITVA O PLZEŇ 19:00

24.11. (pátek) UK Praha – Akademici Plzeň

25.11. (sobota) University Shields Olomouc – Akademici Plzeň

6. 12. (středa) Akademici Plzeň – Prague Engineers 17:30 PLYŠÁKOVÁ BOUŘE

13.12. (středa) Akademici Plzeň – UMB Hockey Team Banská Bystrica 18:30

–.– Akademici Plzeň – Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój

*některé termíny se mohou měnit, časy utkání jsou neoficiální

Kompletní rozpis všech duelů EUHL zde!

Autor: Matěj Vybíral

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *