Máme kvalitní tým, půjdeme postupnými kroky za první šestkou, velí trenér Ceperko

Akademici za sebou mají další přípravný duel, který ukázal sílu mužstva s novými posilami. Trenér Tomáš Ceperko se rozmluvil o přípravě, posilách, ambicích na novou sezónu nebo i o rozšíření EUHL do dalších měst a zemí. A cíl do nové sezóny je jasný, první šestka zaručující přímý postup do čtvrtfinále.

Jak jste viděl tento přípravný zápas? Těsná výhra 6:5 s Technikou…
Hráči jsou momentálně v nejtěžší fázi přípravy, takže od poloviny utkání nám trochu došly síly, což bylo na hře znát. Ta hra ještě není úplně vypilovaná hlavně co se týče defenzivní části. Zkoušíme ještě nějaké herní vazby, skládáme to mužstvo, takže výkon ještě nebyl optimální. Ale hráči se snažili, makali a bylo to hodně ubojované. Soupeř byl nepříjemný, pro nás určitě dobrá zkouška do sezóny.

Plánujete ještě nějaký přípravný duel, nebo tohle byl poslední?
Snažíme se ještě jeden přátelák domluvit, nejlépe s týmem 2. ligy, aby ten soupeř byl pro nás obtížný, případně s týmem z EUHL.

Co říkáte na příchody nových hráčů, ať už z juniorských ligy, nebo třeba z 2. ligy z Klatov?
Hodnotit posily budu až po více zápasech. Ale rozhodně to jsou posily kvalitní, hlavně v obraně, takže o to se můžeme opřít.

Jaké máte očekávání do nové sezóny? Loni to bylo semifinále, těsná prohra s Banskou Bystricou, kam to můžete dotáhnout letos?
My půjdeme postupnými kroky, chceme stmelit ten tým, hrát útočný, agresivní, kvalitní hokej opřený o týmové pojetí a od toho se to bude odrážet a uvidíme, jak se bude vyvíjet ta sezóna. Ambice máme ty nejvyšší, máme výrazně posílený tým, ale uvidíme teprve podle průběhu.

A první cíl tedy postupová šestka?
Jednoznačně.

Jaký máte názor na rozšíření ligy o další týmy a na velkou propagaci EUHL? Diskutuje se i o připojení týmů ze severských zemí pro příští sezóny.
Určitě je to přínos. Vypadá to, že jak tým z Brna, tak tým z Olomouce buduje kvalitní celek. Uvidíme, jakou kvalitu bude mít tým z Budapeště. Je to atraktivní jak pro diváka, tak pro nás, že se podíváme také někam jinam. Propagace EUHL je na velmi vysoké úrovni a myslím si, že bude stále jen a jen stoupat.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do nové sezóny!

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *