Kanonáda. Akademici zasypali Graz osmnácti brankami

Jako u Verdunu si museli připadat hokejisté rakouského mužstva Rattlesnakes Graz na ledě Kooperativa arény. Plzeňští Akademici si otevřeli střelnici a soupeře převálcovali v poměru 18:1. První přípravný zápas tak Plzeňanům vyšel na výbornou. Nutno však říci, že pravé prověrky teprve přijdou.

Hned v úvodu utkání dostali hosté výhodu přesilové hry, do šancí se však paradoxně dostávali Akademici. Po Vovsově návratu z trestné lavice dokázali domácí tlak zúročit. Ve 4. minutě se k vyražené střele dostal Václav Polívka a protlačil kotouč za rakouského brankáře. Vzápětí bylo ještě veseleji, když po brance Ondřeje Polívky vedli Plzeňané již 2:0.

Jak se využívají přesilové hry, ukázali Akademici soupeři v 11. minutě. Hned po sedmi sekundách početní převahy se svižnou ranou prosadil Sequens. O pár okamžiků později protančil obranou Grazu Muchka a domácí zvedali ruce nad hlavu počtvrté. Plzeňané v duelu jasně dominovali a pátý zásah tečí Fraňkovy střely zaznamenal znovu Sequens. Poté se kolem branky obtočil ofenzivně laděný obránce Muchka a poslal puk do sítě za bezmocného gólmana. Hokejistům Grazu se nedařilo vůbec nic. Těsně před sirénou ohlašující konec první dvacetiminutovky si navíc Baxovo nahození srazil hostující obránce do vlastní branky, do kabin se tak šlo za stavu 7:0.

Po pauze se pokračovalo v nastoleném trendu. Nejprve se trefil Václav Polívka, poté rozvlnil síť Voves. Na 10:0 skóre zaokrouhlil ve 33. minutě Setikovský. Zoufalí Rakušané se čím dál častěji uchylovali k faulům a Akademici jejich nedisciplinovanost nekompromisně trestali. V přesilovce pěti proti třem usměrnil kotouč do branky Smejkal, vzápětí přesně mířil opět Voves.

Třináctý gól zápasu vsítil po zdařilé individuální akci na začátku závěrečné části Hajšman. Poté se poprvé a naposledy slavilo i na druhé straně. Dále stříleli však už pouze Akademici. Postupně se z gólu radovali Smejkal, Škarka, Kučera a Salajka. Skóre na konečných 18:1 uzavřel Smejkal, čímž završil svůj hattrick.

Přípravný zápas (Kooperativa aréna, Plzeň):

Akademici Plzeň – Rattlesnakes Graz (Rak.) 18:1 (7:0, 5:0, 6:1)

Branky Akademiků: 37., 44., 51. Smejkal, 4. a 21. V. Polívka, 11. a 14. Sequens, 12. a 17. Muchka, 24. a 38. Voves, 5. O. Polívka, 20. Baxa, 33. Setikovský, 41. Hajšman, 46. Škarka, 47. Kučera, 49. Salajka.

Akademici: Frček, Veselý – Mrázek, Beer, Muchka, O. Polívka, Smejkal, Prachař – Setikovský, V. Polívka, Baxa – Hajšman, Kučera, Voves – Škarka, Sequens, Franěk – Škoda, Fiala, Salajka.

Trestné minuty: 8:28