Góly zvednou sebevědomí, ale zatím jsem se hledal, říká Sequens

Cloumaly s ním emoce. Na ledě bojoval a nebylo poznat, že hraje pouze přípravné utkání. V jednu chvíli dokonce křičel na soupeře tak vehementně, že ho museli odtáhnout spoluhráči. “Už jsem se neudržel,” vypráví – teď již s úsměvem – Jonatan Sequens, autor dvou branek při vysokém vítězství Akademiků nad Rattlesnakes Graz 18:1.

Pro mužstvo plzeňských Akademiků se jednalo o první přípravný duel před začátkem nového ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy. S celkem ze Štýrského Hradce se utkali i loni, tenkrát zvítězili nad rakouským protivníkem 6:3. “Herně jsme se zvedli. Loni jsme jim nedali takový klepec. Letos byla kvalita jednoznačně na naší straně,” prohlašuje Sequens, podle kterého, ač tomu výsledek nenapovídá, byl přechod do zápasového tempa obtížný. “Po letní přípravě je to vždycky těžké. Naštěstí soupeř moc dobrý nebyl. Takže jsme si zahráli, osahali si trochu puk. Oni jsou snaživí, brusliví, neustále osekávají. Hokejově jsme ale někde úplně jinde,” dodává.

Poprvé se Sequens prosadil při první přesilové hře Akademiků v zápase. Hned po sedmi vteřinách početní převahy svižnou střelou rozvlnil síť za zády rakouského brankáře. Poté přidal ještě druhý zásah. “Dal jsme dva góly, ale jinak jsem se dost hledal. Vyvozovat se z toho zatím nedá vůbec nic, ostřejší prověrky teprve přijdou. Určitě to však povzbudí a zvedne sebevědomí,” sděluje střelec.

A co čeká Plzeňany dál? “Tréninky, ve středu hrajeme v Domažlicích, pak zase tréninky. Na ligu se moc těším. Kádr máme na to, abychom se v lize drželi do třetího místa. Je však pravda, že do soutěže přibyli další kvalitní soupeři. Hlavně proti brněnským týmům to bude těžké. Tým máme ale rozhodně takový, že můžeme pomýšlet vysoko,” uzavírá Sequens.

(tit)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *