Čtvrtfinálové repete. Akademici hostí Techniku

Hned pětici zápasů sehráli v uplynulé sezoně plzenští Akademici proti Technice Praha, z ledu však odcházeli se sklopenými hlavami pouze jedinkrát. Soupeře, kterého vyřadili ve čtvrtfinálové sérii play-off Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), přivítají v přípravném utkání na ledě Kooperativa arény již tuto sobotu 16. září, úvodní buly padne v 19.15 hodin.

Ještě si vzpomínáte na loňské čtvrtfinálové drama? Že ne? Nevadí, nabízíme menší throwback. První duel, který se odehrál na plzeňské půdě, zvládli Akademici perfektně – nad Technikou zvítězili 4:1. Velkou zásluhu na triumfu měl Jan Setikovský, který dva góly vstřelil a navrch si připsal asistenci. Odveta však probíhala v režii bruslařů z hlavního města. Pražané porazili Akademiky 4:0 a vyrovnali sérii. Postupujícího tak muselo určit rozhodující třetí střetnutí.

To pravé drama přichází právě teď. Kooperativa aréna, duel o všechno. Na trestnou lavici míří Petr Mainer, pražské mužstvo nekompromisně trestá a v 10. minutě jde do vedení – 0:1. Přesně po 18 vteřinách ale srovnává Martin Muchka. Krátce před sirénou ohlašující konec první třetiny dokonává obrat Jan Setikovský, Akademici tak míří do kabin s jednobrankovým vedením. Ve druhé dvacetiminutovce nastává hororový moment, když se kapitán Jakub Faschingbauer srazí s dvířky střídačky a okamžitě je převezen do nemocnice. Jeho rekonvalescence je však blesková a do semifinálové série s Banskou Bystricou (sakra, teď jsme prozradili, jak to dopadne, co….) opět zasáhne. Oslabení Akademici dvakrát po sobě rychle inkasují a před třetí částí prohrávají 2:3.

Akademici tlačí, vyrovnání stále nikde. Dvě minuty před koncem napřahuje Martin Muchka, do cesty puku se připlete Patrik Pondělík a…. góóól! Přepište dějiny! Tak zase prr, ještě není zdaleka hotovo. S oslavami musíme vyčkat. Prodloužení branku nenabídlo, dochází tak i na penaltovou loterii. První jede Technika – neúspěšně. Do vedení následně domácí posílá Petr Mainer. A dál? Křížek, zákrok, mimo, křížek. Další branka už nepadla, Mainer je tak jediným úspěšným exekutorem a zařizuje Akademikům historický postup do semifinále!

O emotivní momenty tak nebyla nouze a vypjatý bude tento duel jistě i tentokrát. Přijďte podpořit Akademiky v přípravě na nadcházející sezonu i Vy! A třeba už se na ledě objeví i ten Jarda # 68…..

Akademici Plzeň – Technika Praha (SO 19.15, Kooperativa aréna)