Brankářská naděje Nový: Udělám vše, abych jednou mohl být Akademik!

Kdo byl na sobotním přípravném duelu proti Technice nebo sledoval pozorně facebookové stránky Akademiků, ten si určitě všiml zajímavého muže s maskou v plzeňské brance. Tedy spíše ještě kluka, do domácího brankoviště se totiž od poloviny zápasu za stavu 4:2 pro Akademiky postavil Lukáš Nový, teprve patnáctiletý gólman! Nová naděje do budoucna pro Akademiky rozhodně nezklamala a vychytala těsnou výhru 6:5. V rozhovoru se poté rozmluvil o cestě k Akademikům, trémě a poté nadšení z prvního zápasu i o snech do budoucna.

Jak dlouho už chytáš a v jakých mládežnických týmech jsi působil?
Chytám asi šest let, začal jsem relativně pozdě. Začínal jsem s hokejbalem za HC Buldoci Stříbro, ale po obutí bruslí jsem je už nechtěl sundat. Do loňské sezóny jsem chytal za HC Tachov, nyní za HC Čerti Ostrov.

Jak jsi se dozvěděl o Akademicích? Proč právě tento tým?
Vlastně náhodou. Díky Tomáši Ceperkovi, trénuje mě individuálně už druhý rok v TCC (sportovní služby). Nabídl mi už loni, jestli nechci zkusit trénink u Akademiků. A já se snažím využít každou šanci, už jsem byl na mnoho trénincích.

Co studuješ? Hodláš se dostat na ZČU a hrát za Akademiky i soutěžní utkání?
Se školou nejsem zrovna kamarád (smích). Nyní jsem nastoupil na SPŠ a SOŠ profesora Švejcara, učební obor strojní zámečník. Ale po tomto zápase mám jasno. Udělám vše pro to, abych mohl být jednou členem týmu. I když to znamená, že se začnu pořádně učit.

Jaké to je mezi o mnoho let staršími kluky na tréninku Akademiků? Jsou na tebe hodní?
Mám o sedm let starší ségru, nic mě nerozhodí (smích). Kluci jsou super, akorát na mě pořád střílí!

Dobrou šanci ukázat se jsi dostat už v sobotu proti Technice. Jak ses cítil? Přeci jen úroveň hokeje v EUHL není vůbec špatná.
Byla to pořádná výzva! Pociťoval jsem velikou trému, stres nervy… Ale jsem ohromně vděčný za velikou zkušenost.

Vítězná premiéra a několik dobrých zákroků. Jsi spokojený se svým výkonem a s výsledkem?
Jsem si vědom vlastních chyb, musím na sobě ještě makat. Jsem šťastný, že jsme vyhráli.

Kam myslíš, že to může tým Akademiků letos dotáhnout?
Věřím ve zlato (úsměv).

Jaké jsou tvé cíle a sny z pohledu hokejového brankáře?
Přeji si z každého tréninku jít o něco lepší a z každého zápasu zkušenější. Chci být kvalitní brankář.

Máš nějaký vysněný tým, za který by sis chtěl zachytat?
Momentálně je to jasné, Akademici!

 

Řekl o něm trenér Tomáš Ceperko:
„Lukáš je mladý gólman, spolupracuji s ním už druhým rokem v rámci individuálních tréninků na ledě i v suché přípravě. Chceme ho dále posouvat a domluvili jsme se, že bude chodit na tréninky Akademiků, jelikož chceme mít při tréninku tři, nejlépe čtyři gólmany. Pokud se dostane na vysokou školu, rozhodně by za nás mohl chytat. Stejnou domluvu máme i s Davidem Sequensem, jeho vrstevníkem, spoluhráčem a kamarádem. Oba mohou být v budoucnu v týmu Akademiků, a proto nechceme podcenit jejich přípravu a chceme jim pomoct rozvíjet se i pro potřebu jejich mládežnických klubů.“

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *