Akademici zvládli přestřelku a připisují si cennou výhru proti Technice!

Loni se tyto dva celky setkaly ve čtvrtfinále a byl to boj do posledního dechu. Po vítězství Akademiků na domácí půdě 4:1 v Praze nedali modrobílí ani branku a prohráli 4:0, sérii rozhodly za stavu 3:3 až nájezdy, ve kterých poslal do semifinále Plzeň Petr Mainer. Letos se setkaly znovu, už v přípravě. Bojovné utkání nakonec ovládli domácí Akademici, kteří slaví pomyslné tři body po výhře 6:5!

Po rozstřílení Grazu a prohře v téměř exhibičním duelu s Domažlicemi Akademici narazili na velice kvalitního soupeře. Pražskou Techniku však od prvních minut přehrávali a zaslouženě se dostali do vedení. Jan Prokop vypálil od modré a kotouč doplachtil až do sítě, brankář Příhoda měl zakrytý výhled. Plzeň šla rychle do dvoubrankového vedení, přečíslení využil Petr Mainer. Do kabin však šli hosté ještě nalomenější, jelikož na 3:0 zvyšoval Karel Škarka.

Ve druhé části však Technika razantně zvýšila tempo a odměnou bylo snížení. Na střelu Martina Sudy od modré Smejkal těsně betonem nedosáhl. Akademici vzápětí měli možnost dvojnásobné přesilovky a tu bravurně využili, po krásné kombinace zakončoval Václav Polívka do odkryté branky.

V polovině zápasu však hosté dokázali snížit zásluhou Jiřího Vebera a následovalo střídání gólmanů v plzeňské brance, Filipa Smejkala nahradil Lukáš Nový, pro nějž to byl v patnácti letech debut v akademickém dresu! Čisté konto mu však nevydrželo dlouho, kotouč mu po střele z pravého kruhu propadl mezi betony a do prázdné branky ho dorazil Tomáš Hlaváč. Technika tak šla do šaten už jen s jednobrankovou ztrátou.

Ve poslední třetině však Akademici rázně vykročili za výhrou. Dokázali totiž využít první přesilovku, po krásné přihrávce zpoza branky pálil do odkryté sítě Petr Mrázek. Hosté se však nehodlali vzdát a rovněž využili častých faulů Plzně, na 4:5 snížil Jiří Veber. Domácí si však nenechali cenné vítězství utéct, se velikou šancí Setikovského si ještě Příhoda poradil, ale z následného tlaku už inkasoval, nedokázal vyrazit pěknou střelu Václava Polívky z pravého kruhu přesně k levé tyči, pro hráče s číslem 83 to byl už druhý zásah v utkání.

Akademici dokázali ubránit několik přesilovek Techniky a naopak dohrávali poslední dvě minuty v početní výhodě. Kdo však čekal poklidné dohrání na vlastní polovině, ten se mýlil. Plzeň chtěla útočit a to se jí vymstilo, třicet vteřin před koncem přišla o kotouč na modré čáře a do samostatného úniku se řítil Martin Suda, který nedal Novému šanci. Více však už hosté nestihli a domácí se tak mohli radovat z vítězství 6:5!

Přípravný zápas (Kooperativa aréna, Plzeň):

Akademici Plzeň – Technika Praha 6:5 (3:0, 1:3, 2:2)

Branky: Prokop, Mainer, Škarka, Polívka, Mrázek, Polívka – Suda, Veber, Hlaváč, Veber, Suda

Sestava Akademiků: Smejkal (30. Nový) – Pokorný, Hřebík, Setikovský, Muchka, V. Polívka, Mainer, Prachař, Červenka,   O. Polívka, Faschingbauer, Sequenc, Kučera, Krajhanzl, Škarka, Blumentrit, Baxa, Prokop, Voves, Mrázek

Autor: Matěj Vybíral