Akademici ještě nekončí! EUHL rozhodla o pokračování semifinálové série!

I když plzeňští Akademici včera prohráli v rozhodujícím třetím semifinále v Banské Bystrici 5:4 v prodloužení, tak jak se zdá, nejednalo se o poslední utkání série. Vedení ligy se totiž rozhodlo, že tato atraktivní série si zaslouží ještě jedno pokračování, a tak rozhodla o úplně posledním, definitivně rozhodujícím utkání!

„Byl jsem se osobně podívat na všech třech utkání série a musím říct, že už jsem dlouho neviděl hezčí univerzitní hokej,“ říká zakladatel ligy, Lubomír Sekeráš. „Ve druhém utkání bohužel Akademikům neuznali regulérní gól na 1:1, který by rozhodně zamíchal s průběhem tohoto utkání, a tak jsme se po včerejším rozhodujícím semifinále, které dopadlo lépe pro UMB Hockey Team s celým vedením ligy rozhodli, že dáme plzeňským ještě jednu šanci na reparát a divákům ještě jedno pokračování této úchvatné série,“ přidává zakladatel ligy, který ze svých zkušeností sám ví, jak těžké je zkousnout těsnou prohru v semifinále. „Také proto chceme dát Akademikům další šanci, sám vím, že taková prohra bolí a vždycky jsem si po takovém utkání říkal, jak by se mi líbilo, kdybych dostal další šanci. A my ji teď Akademikům dáme.“

lubomir-sekeras-lubomir-sekeras-412293

I přesto, že rozhodnutí o dodatečném utkání zveřejnilo vedení ligy teprve před pár minutami, už teď je o tento zápas obrovský zájem. „I to je důvod, proč jsme se rozhodli dodatečné semifinále uspořádat na neutrální půdě, a to v pražské O2 Aréně. Protože se obáváme, že kapacita haly 17 tisíc diváků nebude stačit, domluvili jsme také televizní přenos, který obstará ČT Sport a komentátorská dvojice Robert Záruba s Davidem Pospíšilem. Ohromně nás překvapil také zájem zahraničních diváků, pro které jsme ve spolupráci s ESPN připravili živý přenos utkání, aby tak ani oni o nic nepřišli,“ zakončuje pozvánku na utkání Sekeráš.

original-914

Aby celé utkání dostalo ještě větší náboj, dovolilo vedení ligy oběma týmům jednu posilu, a to bez ohledu na její věk a aktuální angažmá. Banskobystričtí tak do rozhodujícího semifinále vyrukují s tím nejlepším, co zatím na východě Slovenska vychovali, a tak v první lajně UMB Hockey Teamu nastoupí slovenská legenda, Michal Handzuš. Akademici reagovali na volbu svých slovenských kolegů okamžitě, velký zájem nastoupit do utkání projevila plzeňská fotbalová legenda Pavel Horváth, ale nakonec zvolili Akademici ostřílenějšího matadora, který už O2 Arénu důvěrně zná a má na ni ty nejlepší vzpomínky. Na centru první formace mezi kapitánem Faschingbauerem a Václavem Polívkou tak nastoupí Martin Straka, majitel Škodovky a největší plzeňská hokejová hvězda, která se na utkání nesmírně těší. „Univerzitnímu hokeji velice fandím a jsem ohromně rád, že dostanu šanci si ho vyzkoušet na vlastní kůži a ještě v takhle důležitém utkání. Děkuji klukům za důvěru, kterou ve mě vložili a doufám, že je nezklamu. Udělám všechno pro to, abychom zpátky do Plzně přivezli finále,“ říká viditelně natěšený Martin Straka.

Z důvodu obrovského diváckého zájmu se sponzoři Akademiků v čele se společnostmi DataExpres, ARC Robotics, COMTES FHT a VOM dohodli, že na utkání vypraví na své vlastní náklady z Plzně 100 autobusů s fanoušky, kterým na vlastní náklady zaplatí dokonce i vstupenku na utkání v hodnotě 499,- Kč. Bližší informace o tom, jak získat místenku v autobuse a vstupenku na utkání zveřejníme zanedlouho!

událost_playoffSF4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *