První bod je doma! Akademici Plzeň vs. Technika Praha 4:1

V neděli 19. března se v plzeňské Kooperativa aréně hrál historicky první zápas play off Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Proti sobě se postavili domácí Akademici Plzeň a hostující Technika Praha. Zápas byl od začátku velmi svižný a diváci měli možnost sledovat unikátní podívanou. Akademici položili svého soupeře na lopatky a těšili se z výhry 4:1, aktuální stav série je 1:0 pro Akademiky Plzeň.

Akademici Plzeň – Technika Praha 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistence: 2. Setíkovský (Polívka, Kašpar), 10. Muchka (Baxa), 59. Faschingbauer (Setíkovský, Sequens) – 21. Zilcher (Vostracký)

Vyloučení: 10:9 na dvě minuty, navíc Dulovec (TEC) 10 minut (misc), přesilovky: 2:1, oslabení: 0:0, počet střel: 29:32

Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Malý

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Kala, Polívka, Pondělík, Sequens, Setíkovský, Svoboda, Škarka.

Technika Praha: Příhoda – Kuruc, Klement, Vostracký, Pelc, Žáček, Pálka, Hupka, Zilcher – Tobola, Urbánek, Nejdl, Popek, Fiala, Babický, Potocký, Ujfaluši, Kolář.

IMGL5246

Utkání započalo v 19:45, zazněla státní hymna a čestné buly vhazoval malinkatý hokejista v plzeňských barvách, Jiří Vojvodík. Vše bylo připraveno a hokejisté započali první třetinu.Již v jedenácté sekundě hákoval pražský hokejista Dulovec plzeňského útočníka Baxu a první část zápasu tak začínala domácí přesilovkou pět na čtyři. Na první gól se nemuselo dlouho čekat, domácí využili přesilovku jak se patří a již ve druhé minutě se za zády Příhody třepotal puk v síti. Přesně mířil Jan Setikovský, jenž se ze dvou metrů trefil přesně mezi Příhodovu lapačku a jeho levý beton. Pražský brankář tuto ránu očividně nečekal, puk totiž Setíkovskému přihrál Polívka z levého rohu za branou. V desáté minutě se znovu projevila dravost domácích a obránce Martin Muchka při přesilové hře prostřelil pražského brankáře střelou od modré čáry a poslal tak Akademiky Plzeň do vedení 2:0, které si domácí udrželi do konce první třetiny. Akademici Plzeň se však vraceli do kabiny v oslabení tři na pět, nečekal je tedy žádný slunný začátek následující části zápasu.

17388795_1575570175818557_3294379642064068067_o

Po první přestávce otevřeli druhou třetinu utkání hosté, když ve dvacáté první minutě využili přesilovku pět na tři a poslali za záda plzeňského gólmana Frčka svůj první gól zápasu. Předvedl se Rostilsav Zilcher, který zpracoval nahrávku Vostrackého a poslal puk do levého dolního rohu Frčkovo branky. Tímto kouskem snížil vedení Akademiků o jeden gól. Následoval okamžik tohoto večerního utkání. Vhazovalo se u Příhodovy brány, buly vyhráli hosté, ale nepovedla se jim přihrávka zpoza branky, Setikovský se zmocnil puku mezi kruhy a přesným „golfákem“ poslal ohromující střelu do svatyně Techniky Praha. Tak Jan Setíkovský navrátil ve dvacáté deváté minutě domácím vedení o dvě branky. Druhá třetina skončila stavem 3:1, výhodně pro domácí Akademiky Plzeň.

17359444_1575685355807039_5343085207189993205_o

Následovala poslední část zápasu, s níž přicházela i poslední naděje pro hostující Techniku Praha zvrátit zatím jistou prohru. Snažili se sebevíce, ale domácím Akademikům Plzeň už nevstřelili ani branku. V posledních několika minutách se rozhodli odvolat brankáře a pokusit se na Akademiky zatlačit v šesti hráčích na ledě, ani tato taktika se jim nevyplatila a tvrdě na tento krok doplatili. Při pražském powerplay se totiž podařilo kapitánovi domácích Akademiků Plzeň v padesáté deváté minutě ukořistit puk, prosmýknout se mezi soupeři a vstřelit krásnou střelu do prázdné branky. Jakub Faschingbauer utvrdil vedení domácích a skóroval na 4:1. Tomu se říká ten správný důvod k radosti, fanoušci v hledišti byli nadšení. V poslední minutě se na konečném výsledku vůbec nic nezměnilo. Domácí si na ledě svojí výhru patřičně užili a hosté tiše odjížděli do své kabiny.17390593_1575866562455585_1555187908216076185_o

Tímto zápasem domácí Akademici Plzeň získávají svůj první bod v sérii. Následující zápas odehrají již toto úterý, opět s Technikou Praha, tentokrát v Praze.