Na kluky jsem hrdý, říká kapitán Faschingbauer

První zápas semifinálové série proti týmu UMB Banská Bystrica vypadal přesně tak, jako ten čtvrtfinálový proti Technice Praha. Dle výsledku by si každý představil „snadný“ první bod. Akademici měli výborně přečteného soupeře, věděli, kde jsou jeho silné stránky a skvěle je eliminovali. Výbornou obranu podpořil brankář Frček a útok se rozjel jak dobře namazaný stroj. Velkou vzpruhou byl návrat Kuby Faschingbauera, který si v tomto zápase připsal tři body za 1 branku a 2 asistence. Dva body zaznamenali Polívka, Muchka, Setikovský a Tichý.

15676326_1369082993133944_1830746521672613133_oJak Sám Faschingbauer potvrdil, lepší vstup do semifinále si plzeňský univerzitní tým nemohl přát. „To určitě ne. To je vstup, který jsme si všichni přáli, a dopadlo to pro nás dobře. Byli jsme rádi, že jsme výsledek dotáhli až na 5:2, protože by nebylo dobré, kdyby se soupeř ke konci nastartoval. Jak skončí tento zápas, tak začne ten druhý,“ vyslal Kuba jasný signál směrem k odvetě. Ačkoliv Akademici vedli poměrně brzy 3:1, nebylo dle kapitána vůbec nic rozhodnuto. „Vždycky nabádám kluky na střídačce, abychom dávali pozor a hráli dobře odzadu, to samé po nás chce i trenér. Jakmile vedeme, vždycky nás to ukolébá a já jsem rád, že jsme dneska byli všichni koncentrovaní a udrželi ten vedoucí stav až do konce. Jsem na kluky hrdý,“ řekl Jakub, který sám otevřel skóre duelu. Klíčový moment přišel ale po druhé siréně. „Já si myslím, že jsme je srazili tím, když jsme po druhé třetině odcházeli do šaten za stavu 4:1. V tom vidím ten zlomový moment zápasu. Měli jsme tam taky štěstí, protože Banská Bystrica nastřelila tři tyčky, ale to tak chodí. Kdo nemá štěstí, tak nikdy nemůže vyhrát.“

A jak se Jakub na ledě cítil? „Překvapivě jsem se cítil skvěle, bylo to dobrý. Samozřejmě jsem trošku potlučený, ale to člověk v zápalu boje nevnímá. Cítím se skvěle a jedu spolu s týmem na Slovensko plný sil.“ Snad už klasickým kamenem úrazu byla častá vyloučení, která ale samozřejmě do play-off patří. Akademici se s tímto nešvarem však potýkají již delší dobu. „To nás trápí celou druhou půlku sezony. Doufám, že se to na tripu zlepší a nebudeme tolik vylučovaní. Je to celé o naší disciplíně a rozhodně bychom se v tomto směru měli zlepšit.“ Závěrečná otázka, zda Kuba věří, že bude stačit již jen jeden zápas na otevření finálových bran, byla zbytečná. „Samozřejmě, že věřím. Kdybych nevěřil, tak to ani nemusíme hrát,“ odpověděl s úsměvem.

16819297_1058869780925242_4515895797077640711_oK mikrofonu jsme si pozvali, jako již tradičně při domácích zápasech, i trenéra Tomáše Ceperka. I on viděl zápas jako dobře odehraný. „Myslím si, že osmdesát procent hry jsme kontrolovali. Plnili jsme taktické pokyny, které jsme si před zápasem dali. Na soupeře jsme byli zkrátka dobře připravení a věděli jsme, s čím přijde. Ze začátku jsme měli hodně štěstí. Třikrát během úvodních deseti minut jsme hráli v oslabení, ale kluci skvěle bránili, pomohly nám i tři tyčky.“ Jak sám Ceperko připustil, nejdůležitější fáze hry přišla za stavu 2:0 pro Akademiky. „Když jsme dali druhý gól, tak jsme se uklidnili. Soupeř převzal iniciativu, byl aktivnější, zato my jsme přestali hrát. Potom jsme dali dva rychlé góly a to bylo rozhodující.“ Oba týmy využily jednu přesilovou hru, plzeňský celek měl ale možností hned osm. „To přijde,“ rozesmál se. „Je důležité, že jsme se prosadili ve hře 5na5, a že jsme dokázali ubránit oslabení. Branky z přesilovek přijdou,“ ujistil nás.

Jak důležitý byl návrat kapitána Kuby Faschingbauera? „Důležité to je, ať už pro herní projev, tak pro psychiku hráčů. Kuba je hodně výrazným článkem v naší hře. Ale myslím si, že bychom to v nejhorším případě zvládli i bez něj.“ Ve čtvrtek čeká Akademiky odvetný zápas v Banské Bystrici, trenér Ceperko ale ví, že jednoduchá práce to určitě nebude. „V odvetném zápase se začíná od nuly. Zápas se může vyvinout několika směry. Bude to dvojnásobně těžké, protože budeme mít najeto spoustu kilometrů tak, jako dnes soupeř. Jestli chceme postoupit do finále, tak jeden z těch dvou zápasů, nejlépe ten první, musíme vyhrát a já věřím, že to přijde.“

-VN-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *